УКР ENG

Пошук:


Email:  
Пароль:  

 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

КВ №19905-9705 ПР від 02.04.2013 р.

 ЗАСНОВНИКИ

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ НАН УКРАЇНИ
(ХАРКІВ, УКРАЇНА)


Згідно з рішенням № 802 Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 14.03.2024 р. зареєстрований суб’єктом у сфері друкованих медіа. Ідентифікатор R30-03156

 ВИДАВЕЦЬ

ФОП Лібуркіна Л. М.

 РОЗДІЛИ САЙТУ

Головна сторінка

Редакція журналу

Редакційна політика

Анотований каталог (2011)

Анотований каталог (2012)

Анотований каталог (2013)

Анотований каталог (2014)

Анотований каталог (2015)

Анотований каталог (2016)

Анотований каталог (2017)

Анотований каталог (2018)

Анотований каталог (2019)

Анотований каталог (2020)

Анотований каталог (2021)

Анотований каталог (2022)

Анотований каталог (2023)

Анотований каталог (2024)

Тематичні розділи журналу

Матеріали наукових конференцій


ЧОМУ АННОТАЦІЮ МАЮТЬ БУТИ ТАКОГО ОБСЯГУ

Наш журнал проводить постійну роботу для його включення до міжнародних інформаційних та наукометричних баз. Ці бази включають до себе метадані статті та список використаних джерел англійською мовою. Самих текстів статей там немає.

Усі пошукові системи працюють саме з метаданими - назвою статті, анотацією та ключовими словами. Тому їх сукупність має максимально відображати зміст статті.

Ще раз підкреслимо, що назва статті, анотація та ключові слова є єдиним джерелом інформації про зміст статті та викладені в ній результати досліджень. Таким чином, анотація має бути написана так, щоб після знайомства з нею виникло бажання прочитати саму статтю. Тобто замовити (не безкоштовно!) її переклад з української (російської) на англійську. Прочитають статтю – можливо, і процитують. Отже, у автора з’явиться ненулевий індекс цитування, а у журналу зросте імпакт-фактор. Таким чином, сам автор в першу чергу має бути зацікавлений в якісній та змістовній анотації. І журнал теж.

На практиці все навпаки. Типовий приклад метаданих, що надходять до редакції (приклад умовний): назва статті – «Ефективність інвестицій у сільське господарство», анотація – «У статті розглянуто актуальні питання ефективності інвестицій у сільське господарство», ключові слова – «ефективність, інвестиції, сільське господарство». Як кажуть, коментарі зайві.

Або анотація чомусь складається з одного складного та важкозрозумілого речення, в якому не пов’язані між собою частини, перелічено через кому або крапку з комою: «У статті розглянуто..., проаналізовано ..., досліджено..., доведено ..., запропоновано ...» і так далі. Навряд чи така анотація викличе бажання прочитати саму статтю.

Одним із перевірених варіантів написання анотації є коротке повторення в ній структури статті, яка включає вступ, мету та завдання, методи, результати, висновок. Саме такий спосіб складання анотацій одержав поширення у закордонних журналах.

Тепер метадані не включаються до сплати публікації. Тому і вимога (а скоріш, надана Вам можливість) до обсягу анотацій в 0,5 – 1 сторінку. Цього має бути достатньо, щоб презентувати Вашу статтю. Не економте на анотаціях!

Висновок: Між авторами та журналом має існувати взаємовигідна співпраця, навіть симбіоз. Автори зацікавлені, щоб їх цитували – журнал теж. Журнал зацікавлений бути включеним до міжнародних наукометричних баз – автори теж. Автори забезпечують якісні анотації – журнал перекладає їх якісною англійською мовою та розміщує в міжнародних наукометричних базах.

А починається все з анотації – «візитної картки» Вашої статті в світовому науковому інформаційному просторі.

 ДЛЯ АВТОРІВ

Ліцензійний договір

Умови публікації

Вимоги до статей

Положення про рецензування

Договір публікації

Номер в роботі

Питання, які задаються найчастіше

 ІНФОРМАЦІЯ

План наукових конференцій


 НАШІ ПАРТНЕРИ


Журнал «Проблеми економіки»

  © Business Inform, 1992 - 2024 Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International CC BY-SA. Написати вебмастеру