УКР ENG

Пошук:


Email:  
Пароль:  

 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

КВ №19905-9705 ПР від 02.04.2013 р.

 ЗАСНОВНИКИ

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ НАН УКРАЇНИ
(ХАРКІВ, УКРАЇНА)


Згідно з рішенням № 802 Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 14.03.2024 р. зареєстрований суб’єктом у сфері друкованих медіа. Ідентифікатор R30-03156

 ВИДАВЕЦЬ

ФОП Лібуркіна Л. М.

 РОЗДІЛИ САЙТУ

Головна сторінка

Редакція журналу

Редакційна політика

Анотований каталог (2011)

Анотований каталог (2012)

Анотований каталог (2013)

Анотований каталог (2014)

Анотований каталог (2015)

Анотований каталог (2016)

Анотований каталог (2017)

Анотований каталог (2018)

Анотований каталог (2019)

Анотований каталог (2020)

Анотований каталог (2021)

Анотований каталог (2022)

Анотований каталог (2023)

Анотований каталог (2024)

Тематичні розділи журналу

Матеріали наукових конференцій


Контроль і оцінка діяльності персоналу як елементи системи управління персоналом
Шулла Р. С., Попик М. М.

Шулла Р. С., Попик М. М. Контроль і оцінка діяльності персоналу як елементи системи управління персоналом. Бізнес Інформ. 2024. №7. C. 465–471.
https://doi.org/10.32983/2222-4459-2024-7-465-471

Розділ: Менеджмент і маркетинг

Стаття написана українською мовою
Завантажень/переглядів: 1

Завантажити статтю (pdf) -

УДК 658.03

Анотація:
У статті досліджено проблему контролю та оцінки діяльності персоналу як інструменту підвищення ефективності господарської діяльності підприємства. Доведено, що у сфері готельно-ресторанного бізнесу впровадження інструментів контролю та оцінки діяльності персоналу відіграє ключову роль у підвищенні ефективності функціонування підприємства, оскільки трудовий ресурс у сфері надання послуг має вирішальний вплив на економічні результати господарського процесу. Обґрунтовано необхідність виокремлення широкої та вузької інтерпретації поняття «управління персоналом». Доведено, що в широкій інтерпретації термін «управління персоналом» охоплює управлінські функції, направлені на трудовий ресурс від моменту започаткування відносин на стадії пошуку робочого місця і до моменту вибуття працівника із трудового процесу підприємства. У вузькій інтерпретації управління персоналом означає вплив менеджера на організаційну поведінку підлеглого на етапі реалізації його трудового потенціалу при виконанні операцій у рамках господарського процесу. Виявлено, що діяльність менеджменту, яка направлена на такий об’єкт, як «персонал», відповідно до способу реалізації управлінського впливу може розглядатися в аспекті структурного або інтерактивного управління персоналом. Зазначено, що структурне управління представляє собою створення умов для реалізації трудового потенціалу персоналу, а інтерактивне управління передбачає здійснення управлінського впливу на персонал за допомогою інформаційно-комунікаційного процесу, який відбувається між керівником і підлеглим. Виявлено, що менеджмент за допомогою інструментальних змінних впливає на поведінку виконавця з метою стимулювання його до досягнення запланованого результату. Доведено, що ключовим інструментом структурного впливу на персонал є система внутрішнього контролю, яка дозволяє виявляти відхилення фактичних результатів від запланованих і застосовувати на цій основі механізми стимулювання персоналу з метою підвищення ефективності його діяльності.

Ключові слова: персонал, управління персоналом, контроль і оцінка діяльності персоналу, методи управління персоналом, індустрія гостинності.

Рис.: 3. Бібл.: 8.

Шулла Роман Степанович – кандидат економічних наук, доцент, доцент, кафедра обліку і аудиту, Ужгородський національний університет (пл. Народна, 3, Ужгород, Закарпатська обл., 88000, Україна)
Email: [email protected]
Попик Мар’яна Михайлівна – кандидат економічних наук, доцент, доцент, кафедра туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства, Ужгородський національний університет (пл. Народна, 3, Ужгород, Закарпатська обл., 88000, Україна)
Email: [email protected]

Список використаних у статті джерел

Мойсеєнко І. Фінансовий контролінг діяльності підприємств. Вісник Тернопільської академії народного господарства. 2002. № 7. Ч. 2. С. 49–51.
Виноградський М. Д., Виноградська А. М., Шканова О. М. Управління персоналом : навч. посіб. 2-ге вид. Київ : ЦУЛ, 2009. 502 с.
Hahn D. PuK: Planung und Kontrolle – Planungs- und Kontrollsysteme – Planungs- und Kontrollrechnung. Controllingkonzepte. Wiesbaden : Gabler, 1996. 258 S.
Huf S. Personalmanagement. Springer : Gabler, 2020. 200 p.
Bartscher Th. Personalfuhrung. Ausfuhrliche Definition im Online-Lexikon. URL: https://wirtschaftslexikon.gabler.de/definition/personalfuehrung-42698
Kupper H.-U. Controlling: Konzeption, Aufgaben, Instrumente. 4 Aufl. Stuttgart : Schaffer-Poeschel, 2005. 614 S.
Reichmann T. Controllingmit Kennzahlenund Management-Tools: Die systemgestutzte Controlling-Konzeption. 7 Aufl. Munchen, 2006.
Strohmeier S. Informationssysteme im Personalmanagement: Architektur, Funktionalitat, Anwendung. 1 Aufl. Wiesbaden : Vieweg+Teubner Verlag, 2008. 388 p.

 ДЛЯ АВТОРІВ

Ліцензійний договір

Умови публікації

Вимоги до статей

Положення про рецензування

Договір публікації

Номер в роботі

Питання, які задаються найчастіше

 ІНФОРМАЦІЯ

План наукових конференцій


 НАШІ ПАРТНЕРИ


Журнал «Проблеми економіки»

  © Business Inform, 1992 - 2024 Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International CC BY-SA. Написати вебмастеру